Ważne informacje
Harmonogram naboru wniosków - RPO WL
Szanowni Państwo
 
Informujemy, że trwają, lub są planowane konkursy naboru wniosków w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.
Harmonogram naboru wniosków - PARP
Prezentujemy aktualną informację na temat konkursów planowanych do przeprowadzenia przez PARP w 2019 roku.
AKTUALNOŚCI

03

30

Zapraszamy na cykl spotkań informacyjnych dla wnioskodawców w ramach konkursu nr 3 Poddziałanie 1.3.2 Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020.

Spotkania odbędą się w kwietniu, w pięciu miastach Polski Wschodniej:
 
  • 4 kwietnia w Olsztynie,
  • 5 kwietnia w Białymstoku,
  • 12 kwietnia w Rzeszowie,
  • 18 kwietnia w Lublinie,
  • 19 kwietnia w Kielcach.

Podczas spotkania przedsiębiorcy uzyskają informacje dotyczące zasad ubiegania się o dofinansowanie.
 

03

29

Gmina Biłgoraj jest w trakcie opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji, który określi, jakie kompleksowe działania należy podjąć na rzecz mieszkańców, przestrzeni publicznej, środowiska i gospodarki na wyznaczonym obszarze rewitalizacji.

Wstępnie do LPR zostały przeznaczone następujące obszary: Bukowa, Korytków Duży, Andrzejówka, Majdan Gromadzki, Nadrzecze, Gromada, Dyle, Wola Duża, Wola Mała, Teodorówka, Nowy Bidaczów, Ciosmy. Zachęcamy Państwa do zgłaszania propozycji projektów, które w przyszłości mogłyby być realizowane w Gminie Biłgoraj w obszarze przeznaczonym do rewitalizacji.

Wpisanie projektu na listę w Lokalnym Programie Rewitalizacji Gminy Biłgoraj na lata 2017-2023 umożliwi gminie lub innemu uprawnionemu podmiotowi ubieganie się o środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich. Dodatkowo wpisanie projektu do LPR spowoduje uzyskanie preferencji podczas oceny projektów w ramach innych działań RPO WL: 3.1., 5.2., 5.3., 5.5., 7.1., 9.1., 9.3., 11.1., 11.2, 12.2., 13.1., 13.2. Typy projektów, w które powinien wpisywać się proponowany projekt aby mógł uzyskać dofinansowanie lub preferencje punktowe znajdują się w Załączniku nr 1 do Karty projektu rewitalizacyjnego.

Wskazane przez Państwa projekty mogą dotyczyć zarówno działań infrastrukturalnych, jak i działań miękkich (szkolenia, kursy, warsztaty, itp.).

Prosimy o wypełnienie KARTY REWITALIZACJI i przesłanie jej droga mailową na adres: m.bury@gminabilgoraj.pl lub m.laba@gminabilgoraj.pl bądź dostarczenie do sekretariatu Urzędu Gminy Biłgoraj do dnia 14 kwietnia 2017 r.

 
 

03

27

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza konkurs nr I w 2017 r. na wybór projektów do dofinansowania w ramach działania 1.2 POPW Internacjonalizacja MŚP.
 

Informacje o naborze
 
Termin rozstrzygnięcia konkursu
Konkurs podzielony jest na etapy. Pierwszy etap konkursu dot. wniosków o dofinansowanie złożonych w okresie od 28 kwietnia 2017 r. do 31 maja 2017 r. Drugi etap konkursu dot. wniosków o dofinansowanie złożonych w okresie od 1 czerwca 2017 r. do 30 czerwca 2017 r. (w dniu 30 czerwca 2017 r. do godz. 16:00:00). Rozstrzygnięcie konkursu w ramach danego etapu następuje poprzez zatwierdzenie przez PARP listy projektów ocenionych w ramach każdego etapu konkursu. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu wynosi 70 dni od dnia zakończenia naboru wniosków w ramach każdego etapu konkursu.

Miejsce składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa
 
Sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków udostępnionego za pośrednictwem strony internetowej PARP www.popw.parp.gov.pl.


Kto może składać wnioski?

mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa

Na co można otrzymać dofinansowanie?

W ramach działania 1.2 POPW dofinansowanie mogą uzyskać projekty obejmujące kompleksowe, indywidualne, profilowane pod odbiorcę działania związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego związanego z internacjonalizacją działalności wnioskodawcy.

Kryteria wyboru projektów


Ocena projektów będzie dokonywana w oparciu o kryteria, zatwierdzone przez Komitet Monitorujący POPW, dostępne na stronie PARP pod adresem www.popw.parp.gov.pl, Kryteria wyboru projektów stanowią załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu.

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu
Maksymalny % dofinansowania wynosi 80%.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 200 000 000,00 zł.
 
Więcej informacji TUTAJ

03

27

5 kwietnia 2017 r. w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości będzie miało miejsce spotkanie informacyjne dotyczące Działania 4.2 "Produkcaj energii z OZE w przedsiębiorstwach"
 
Dla kogo?

Podmioty, które są uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie to:

Spółki prawa handlowego – w których większość udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki;
Mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa.


Na co można uzyskać wsparcie?

Dofinansowanie w ramach Działania 4.2 przeznaczone jest na projekty z zakresu:
 
  • Budowy instalacji do produkcji biokomponentów/biopaliw;
  • Modernizacji małych elektrowni wodnych;
  • Budowy/modernizacji dystrybucyjnych sieci elektroenergetycznych;
  • Budowy nowych instalacji wysokosprawnej kogeneracji z OZE;
  • Przebudowy/modernizacji istniejących instalacji w układy wysokosprawnej kogeneracji;
  • Budowy nowych instalacji OZE do wytwarzania energii cieplnej;
  • Budowy nowych instalacji OZE do wytwarzania energii elektrycznej, w których planowana średnia produkcja netto energii elektrycznej w okresie trwałości projektu jest mniejsza niż 400 MWh/rok (dotyczy produkcji energii elektrycznej, której źródłem są: wiatr, słońce) oraz instalacji o mocy mniejszej niż 50 kWe (dotyczy produkcji energii elektrycznej, której źródłem są: biomasa, biogaz);
  • Budowy nowych instalacji OZE do wytwarzania energii elektrycznej, w których planowana średnia produkcja netto energii elektrycznej w okresie trwałości projektu wynosi co najmniej 400 MWh/rok (dotyczy produkcji energii elektrycznej, której źródłem są: wiatr, słońce) oraz instalacji o mocy co najmniej 50 kWe (dotyczy produkcji energii elektrycznej, której źródłem są: biomasa, biogaz).
Termin i miejsce spotkania:

Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia 2017 r. (w środę) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie, przy ul. Wojciechowskiej 9a (na parterze).


Agenda spotkania:


10.00 Rejestracja uczestników spotkania

10.10 Rozpoczęcie spotkania – podstawowe zasady aplikowania o dofinansowanie

11.00 Koszty kwalifikowalne w projekcie

11.30 Przerwa kawowa

11.45 Kryteria wyboru projektów

12.30 Załączniki niezbędne na etapie aplikowania

13.00 Przerwa kawowa

13.15 Lokalny System Informatyczny (LSI2014)

14.00 Zakończenie spotkania.
 
Ważne informacje:

Spotkanie jest bezpłatne;
Wypełnienie i wysłanie formularza nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na spotkanie. Osoby zakwalifikowane do udziału w spotkaniu powiadomimy drogą elektroniczną;
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zgłaszanie maksymalnie jednej osoby z danej firmy. W przypadku zgłoszenia więcej niż jednego uczestnika będzie dyskwalifikowana kolejna, zgłoszona przez danego wnioskodawcę osoba;
Organizator nie pokrywa kosztów transportu na spotkanie oraz nie zapewnia noclegów dla uczestników.
 
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panią Katarzyną Romanek:

pod numerem telefonu: (81) 46 23 844
e-mail: katarzyna.romanek@lawp.eu



Zgłoś się!
WIDEO
ciasteczka
strona korzysta z cookies