PAŹ

PRZYJDŹ po dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej!

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach projektu „Rozwój przedsiębiorczości BARRdzo dobrym sposobem na zwiększenie aktywności zawodowej mieszkańców Lubelszczyzny” ogłosiła nabór wniosków na dotacje dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą

Kto może starać się o dotacje?
Osoby w wieku 30+ zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą zamieszkałe na terenie województwa lubelskiego, które nie prowadziły działalności gospodarczej lub nie wykonywały wolnego zawodu w przeciągu ostatnich 12 m-cy przed przystąpieniem do projektu i pozostające bez pracy (czyli osoby bezrobotne lub bierne zawodowo), jak również osoby odchodzące z rolnictwa planujące rozpocząć prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej. Dodatkowo osoby te, o których mowa wcześniej, muszą należeć do minimum jednej z grup osób tj.: osoby 50+, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach.

Każdy uczestnik może ubiegać się o 23 000,00 zł dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz o 19 200,00 zł wsparcia pomostowego przez okres 12 miesięcy.

Nabór Formularzy Rekrutacyjnych prowadzony będzie w terminie od 02.10.2017 r. do 16.10.2017 r. w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 14.00 za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy (świąt) oraz 13.10.2017.

Wszelkie informacje można uzyskać w Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. przy ul. Kościuszki 65 lub telefonicznie pod numerem 84 686 53 93 oraz na stronie www.barr.org.pl w zakładce projekty – rozwój przedsiębiorczości.