Nowe projekty Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego szansą dla Ciebie!

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego rozpoczęła realizację 2 nowych projektów. Sprawdź jaką pomoc otrzymasz rozpoczynając działalność gospodarczą oraz jakie nowe umiejętności możesz zdobyć dzięki udziałowi w projektach.

Celem głównym projektu pt. „Rozwój przedsiębiorczości BARRdzo dobrym sposobem na zwiększenie aktywności zawodowej mieszkańców Lubelszczyzny”, współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WL na lata 2014 – 2020, jest rozwój przedsiębiorczości jako jednej z form skutecznego przeciwdziałania bezrobociu, podnoszenia aktywności zawodowej mieszkańców Lubelszczyzny poprzez kompleksowe wsparcie przy tworzeniu nowych przedsiębiorstw co zapewni skuteczną aktywizację zawodową grupy docelowej i trwałość powstałych miejsc pracy, w tym także w ramach samozatrudnienia.

Projekt skierowany jest do 72 osób (48K/24M) w wieku 30+ zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą zamieszkałych na terenie województwa lubelskiego, które nie prowadziły działalności gospodarczej lub wykonywały wolne zawody w przeciągu ostatnich 12 m-cy przed przystąpieniem do projektu i pozostają bez pracy w tym osoby bezrobotne.
Osoby te muszą należeć do minimum jednej z grup osób tj.: osoby 50+, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach.

W ramach projektu Uczestnikom Projektu oferujemy bezzwrotne wsparcie obejmujące:

1. Na etapie rekrutacji - rozmowa kwalifikacyjna z doradcą zawodowym i specjalistą ds. przedsiębiorczości w tym diagnoza potrzeb szkoleniowo – doradczych. Rekrutacja w trzech rundach:
• I runda od 10.04.2017r. do 4.05.2017r.
• II runda październik/listopad 2017r.
• III runda maj/czerwiec 2018r.

2. Wsparcie szkoleniowo-doradcze (grupowe i indywidualne)
• szkolenie grupowe z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej 54 godz.
• doradztwo indywidualne dostosowane do potrzeb Uczestników Projektu - 8 godz.
Realizacja w 3 rundach: I runda: czerwiec/lipiec.2017r.; II runda: styczeń/luty.2018r. ; III runda: sierpień/wrzesień 2018r.

3. Wsparcie finansowe – DOTACJA na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla min.58 uczestników projektu po max. 23 000zł

Wsparcie pomostowe
• FINANSOWE celem ułatwienia początkującemu podmiotowi pokrycia niezbędnych opłat związanych z prowadzoną dział. gosp. w formie pomocy finansowej max. + 19 200zł. wypłacanej w miesięcznych transzach przez okres max. do 12 m-cy.
• Doradczo – szkoleniowe (specjalistyczne indywidualne) pomagające UP w rozwiązaniu konkretnych problemów dotyczących prowadzonej dział. (2godz na 1 UP)

WIECEJ INFORMACJI O PROJEKCIE ORAZ FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE POD LINIEM: http://www.barr.org.pl/?s=zakladka&id=38&nazwa=Rozw%F3j%20przedsi%EAbiorczo%B6ci

Celem Projektu „Biłgoraj wzmacnia kompetencje ICT”, współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO WL na lata 2014 – 2020, jest wzmocnienie kompetencji w zakresie ICT 100 mieszkańców województwa lubelskiego w wieku 25 lat i więcej o niskich kwalifikacjach, w tym:

• minimum 50 kobiet,
• minimum 30 osób w wieku 50 lat i więcej,
• minimum 20 osób z niepełnosprawnością

którzy z własnej inicjatywy zgłoszą chęć podnoszenia, uzupełnienia i potwierdzenia umiejętności w zakresie ICT.

Realizacja projektu umożliwi mieszkańcom województwa lubelskiego dostęp do szkoleń w zakresie ICT, pozwalających rozwinąć ich umiejętności podstawowe oraz kompetencje przekrojowe, kończące się certyfikatem zewnętrznym potwierdzającym zdobycie przez uczestników projektu kompetencji cyfrowych.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT PROJEKTU ORAZ FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE POD LINKIEM: http://www.barr.org.pl/?s=zakladka&id=37&nazwa=Bi%B3goraj%20wzmacnia%20kompetencje%20ICT