PAŹ

Firmy z terenu gminy Biłgoraj nagrodzone w konkursie Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości

Zakład Mięsny Wasąg Sp. J. z Hedwiżyna oraz BK Siatmet z Soli zostali laureatami konkursu Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości, którego podsumowanie miało miejsce 5 października br. na uroczystej gali w hotelu DoDo w Biłgoraju.

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy ze Związkiem Pracodawców Pracodawcy Ziemi Lubelskiej, Lokalną Grupą Działania „Ziemia Biłgorajska” oraz w partnerstwie
z Samorządem Województwa Lubelskiego ogłosiła pierwszą edycję konkursu „Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości”. Konkurs skierowany był do przedsiębiorstw oraz rolników prowadzących działalność na terenie powiatu biłgorajskiego.

Konkurs miał na celu szeroko rozumianą promocję gospodarczą firm, przedsiębiorstw oraz rolników działających na terenie powiatu biłgorajskiego, a poprzez to również kształtowanie pozytywnego wizerunku województwa lubelskiego i regionu biłgorajskiego jako dogodnego obszaru do prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej. Ponadto miał na celu również docenienie i uhonorowanie przedsiębiorców za ich wkład w rozwój regionu.

Podmioty zgłoszone do konkursu były oceniane w 5 kategoriach: Gospodarstwo Rolne, Młoda Firma, Produkt/Usługa, Firma i Ambasador Ziemi Biłgorajskiej. Jest nam niezwykle miło poinformować, że aż 2 podmioty działające na terenie gminy Biłgoraj zostały laureatami w konkursie Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości. BK Siatmet Bogdan Koper z Soli zwyciężył w kategorii Firma a Zakład Mięsny Wasąg Sp. J. z Hedwiżyna otrzymał tytuł Ambasadora Ziemi Biłgorajskiej.

Konkurs został rozstrzygnięty podczas uroczystej gali finałowej 5 października br. w hotelu DoDo. Laureaci w poszczególnych kategoriach otrzymali statuetki, a wszystkie nominowane firmy otrzymały dyplomy i certyfikaty. Galę poprowadził znany dziennikarz i prezenter telewizyjny Maciej Orłoś a dla wszystkich zebranych zagrał zespół The Freeborn Brothers.

Poniżej prezentujemy laureatów i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach:

Gospodarstwo rolne:
Laureat: Tomasz Spustek z gminy Księżpol
Wyróżnieni: Adam Ogorzałek z gminy Turobin, Eugeniusz Świeca z gminy Potok Górny

Młoda Firma:

Laureat: NIKO TRANS Sp. z o.o. z siedzibą w Biłgoraju
Wyróżnieni: AV Media Marcin Dzido z siedzibą w Biłgoraju, Sarzyński Meble Mariusz Sarzyński z siedzibą w Majdanie Starym

Produkt / Usługa:
Laureat: BLACK RED WHITE S.A. z siedzibą w Biłgoraju
Wyróżnieni: Mała Gastronomia – Zapiekanki Jan Pyznarski, Krzysztof Halicki Sp. j. z siedzibą w Biłgoraju, Bucior Józef Firma Usługowo – Produkcyjno – Handlowa „TARBEX”z siedzibą w Tarnogrodzie

Firma:
Laureat: BK SIATMET Bogdan Koper z siedzibą w Soli