Szkolenie z zakresu gospodarki niskoemisyjnej

W dniu 31 sierpnia 2015 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Biłgoraj odbyło się szkolenie z zakresu gospodarki niskoemisyjnej, prowadzone przez Włodzimierza Styka z firmy EuroCompass Sp. z o.o.. Na szkolenie przybyli pracownicy Urzędu Gminy, przedsiębiorcy, radni, sołtysi oraz mieszkańcy Gminy Biłgoraj.

Głównym tematem poruszanym na spotkaniu było zagadnienie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Biłgoraj. Zebrani mogli również dowiedzieć się więcej o praktycznych aspektach planowania energetycznego w Gminie oraz finansowania inwestycji efektywnego zarządzania energią.

Nie zabrakło również informacji dla osób zainteresowanych wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach indywidualnych. Omówiono kwestie m. in. paneli fotowaltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy sond głębinowych.

Szkolenie zostało przeprowadzone w związku z realizacją przez Gminę Biłgoraj projektu pn.: „Opracowanie planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Biłgoraj” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 20017-2013.